Közzétett: márc 29, 2024

Hét perccel a vége előtt Nathan MacKinnon passzolt Devon Toewshoz a kéken, a korong a Rangers kapujában kötött ki, és az egész denveri aréna a 2-2-es döntetlen mellett ünnepelte a Colorado impozáns hazai gólsorozatának folytatását. az NHL. Ekkor azonban korrekció következett, és nem került pont az Avalanche támadójának statisztikájába. Miért?

Cikk
Hiszen ez nem egy képzeletbeli gólpassz volt. MacKinnon nyerte a korongot, beadta a hátvédnek, majd az eredetileg gólkirályként jegyzett Mikko Rantanen hárítással következett. Ám a rekord ellenőrzése után kiderült, hogy a New York védője, Ryan Lindgren véletlenül a saját kapujába söpörte a korongot. Rantanen éles volt, de MacKinnon gólpasszát a szabályoknak megfelelően törölték, a gól szerzőjeként pedig Toews volt, aki az utolsó coloradói játékosként érintette meg a korongot.

„Klubként megvizsgáljuk. „Ha bizonyíték van a videón arra, hogy volt gólpassz, akkor (MacKinnonnak) kapnia kellett volna egyet” – mondta Jared Bednar, a Colorado edzője.

Ennyi felhajtás egy ponton… De ez nem véletlen az Avalanche csapatának és legjobb játékosának. MacKinnon 35 meccses ütési sorozatot ért el a Ball Arénában, és egy meccsre volt attól, hogy megdöntse Wayne Gretzky rekordját, 40 egymást követő hazai futást 1988–89-ben. MacKinnon 19 meccsig tartó pontszériája, a második a szezonban, szintén a csúcson ért véget.

„Azt hittem, Nate-nek volt az asszisztja. Mindig különböző módokat keresett a helyzetteremtésre. Boldog voltam, amikor lezuhant, de néha a körülmények nem úgy alakulnak, ahogyan akarod” – nyilatkozta Cale Makar, a Colorado védője.

A reklámanyagok listája
„Növényi viagrának” hívják. Miért népszerű a horgony minden korosztály körében?
A Rangers elleni nulla a raidben elszenvedett 2-3-as vereség után kellemetlenséget jelent MacKinnonnak még az Art Ross Trophyért folyó versenyben is. Az élen a Tampa Bay-i Nyikita Kucserov áll 124 ponttal, a coloradói sztár egy ponttal hátrébb, az edmontoni Connor McDavid pedig holtversenyben áll az élmezőnyben 122 ponttal.

MacKinnon nem javított, bár 30 cserét játszott, és 27:53 percet töltött a jégen. „A hosszabbításban a jégen van, amíg azt nem mondja, hogy pihennie kell. Ő a legveszélyesebb fickónk, szóval a játékosok csak körülötte forognak” – magyarázta Bednar edző.

Az éllovas trió közül az Avalanche támadójának van a legkevesebb meccse az alapszakasz vége előtt – 9. Kučerovnak tíz rajtja van, McDavidnak még tizenegy.

„De továbbra is úgy gondolom, hogy MacKinnon nyerhet, mert a Colorado jelenleg remekül játszik” – mondta a Devils legendája, Patrik Eliáš.

Mindenesetre izgalmas utazás lesz, amelyben minden pont fontos lesz. Talán még azt is, akit MacKinnonék smároltak.