Közzétett: ápr 01, 2024

Jannik Sinner olasz teniszező nyerte a Masters sorozat tornáját Miamiban. A fináléban könnyedén, 6:3, 6:1-re győzte le a bolgár Grigor Dimitrovot, és az idei harmadik bajnoki címe után először lép fel a világranglista második helyére.

Sinner 3:2-nél brékkel döntötte el az első szettet, a másodikban már eleve egyértelműen ő volt a toppon. A jelenlegi szezonban 22 győzelemre javította rekordját az egyetlen vereség ellen, amelyet Carlos Alcaraz készített neki az Indian Wells-i elődöntőben. A spanyol fiatal Sinner váltja őt az ATP-ranglista második helyén.

A 22 éves Sinner pályafutása során második Masters-diadalát aratta, és harmadszor nyerte meg a címet Miamiban. 2021-ben nem volt elég a döntőben a lengyel Hubert Hurkacz ellen, tavaly az orosz Daniil Medvegyevtől kapott ki.

A 32 éves Dimitrov, aki a torna első számú Alcarazt ejtette ki a negyeddöntőben, idén nem érte el a második bajnoki címét, de az ATP-ranglista új kiadásában a világ egykori harmadik játékosa néz majd a csúcsra. 2018 óta először tíz.

Miami férfi és női tornakemény felületFérfiak (10 404 205 dollár támogatás)
Egyéni – döntő:

Sinner (2-It.) – Dimitrov (11-Bulg.) 6:3, 6:1Nők (8 770 480 dollár támogatás)
Páros – döntő:

Kenin, Mattek-Sands (USA) – Dabrowska, Routliffe (2-Can./N. Zel.) 4:6, 7:6 (7:5), 11:9