Közzétett: ápr 03, 2024

David Pastrňák és Pavel Zacha jégkorongcsatárok azonos gól- és gólpassz-mérleget produkáltak a keddi NHL-meccsen. Ők irányították a Boston 3-0-s győzelmét Nashville jegén. Egy beadást a New Jersey-ből Tomáš Nosek, a chicagói Petr Mrázek és az anaheimi Lukáš Dostál lépett pályára. A győzelmet azonban csak az utolsóként megnevezett kapus ünnepelte, aki 21 védéssel járult hozzá a Calgary jegén elért 5:3-as sikerhez.

Február és március fordulóján a Nashville-i jégkorongozóknak zsinórban tizennyolc meccsen sikerült pontot szerezniük az NHL-ben. Fordulópontot hozott azonban a közelmúltban nagy horderejű Arizona elleni 4-8-as vereség, amely után a Predators 4-7-re kikapott Coloradótól, legutóbb pedig 0-3-ra a Boston otthonában .

A Bruins így 103 pontra javított, és növelte távolságát Floridától (99 pont) az Atlanti-óceán élén. Linus Ullmark kapusnak 31 védésre volt szüksége a szezon második tiszta lapjához. A Boston offenzíváját a cseh támadók, David Pastrňák (19:18, 1+1, +2, 7 lövés) és Pavel Zacha (15:57, 1+1, +2, 2 lövés) vezették .

A mérkőzés sokáig gól nélküli volt, a vendégek csak a rendes játékidő végén döntöttek a sikerükről. Az első gólra való várakozásnak csak az 54. percben vetett véget a center Charlie Coyle, amikor meggyengült a játék. Az 58. percben Danton Heinen és Pastrňák gyors passzváltása után Zach-ot Juuse Saros nyitott kapujába fejezte be. Az utoljára megnevezett harcos ezután röviddel ezután egy üres ketrecbe lövéssel zárta az eredményt.

Az Anaheim 5:3-ra nyert Calgary jegén a csendes-óceáni divízió alsóbb szintjei csapatainak csatájában . Lukáš Dostál cseh kapus 21-szer védett a Ducks kapujában .

A csapat további reménysége a következő évekre, a mindössze 20 éves hátvéd Olen Zellweger (0+3) is nagyon látszott. A támadók, Alex Killorn (2+0) és Troy Terry (1+2) szintén javítottak a termelékenységükön. Andrej Kuzmenko kétszer volt eredményes a hazai Flames mezében.

A Chicago kapusa, Petr Mrázek is színvonalas teljesítményt nyújtott . Azonban még a hazai Islanders 29 lövése ellen 27 védése sem vezetett pontszerzéshez. A Blackhawks offenzívája mindössze egy találatot produkált, ami után a rájátszásért küzdő New York örvendezett a 2:1-es eredmény után.

A találkozó gólszerzője sokáig csak Jason Dickinson volt, aki a 8. percben vezetéshez juttatta a Chicagót, és a harmadik harmadig a 0:1-es helyzet is ott ragyogott az eredményjelzőn. Ebben a hazaiak először Bo Horvat erőjátékával segítették ki magukat, Simon Holmstrom pedig az 50. percben elintézte a győztes fordulatot.

A harmadik harmadban öt gól állt a Pittsburgh 6-3-as győzelme mögött New Jersey jegén . Tomáš Nosko gólpasszának köszönhetően két harmad után 3:1-re vezetett a hazai Devils .

A záró felvonásban viszont Sidney Crosby és Jevgenyij Malkin talált be kétszer, Rickard Rakell pedig pontos lövést is jegyzett. A cseh támadók, a New Jersey Nosek (17:07, 0+1, +/-: 0, 2 lövés) és Ondřej Palát (17:35, -1, 1 lövés) végül vesztesként kerültek a

A Buffalo 6-2-re verte a Washingtont , így még kellemesebbé tette Jeff Skinner 1000. NHL-indulásának ünnepét. A tapasztalt támadó így két veteránt imitált a Capitals mezében, John Carlsont és TJ Oshie-t, akik márciusban értek el ugyanahhoz a mérföldkőhöz.

Támadásban JJ Peterka (2+1) és Alex Tuch, Tage Thompson és Rasmus Dahlin (mindhárman 1+2) produktivitására támaszkodhatott a Sabres. A cseh támadó, Lukáš Rousek is a győzelmet ünnepelte (13:04, +/-: 0).