Közzétett: ápr 04, 2024

Az Atlanta Hawks kosarasai az NBA-ben túllőttek az 50 pontos detroiti csereként beálló Malachi Flynn ellen. A Pistons elleni hazai 121:113-as győzelemmel bebiztosították a rájátszás első körét. Vít Krejčí ezúttal a kispadról ugrott be a meccsbe, és négy ponttal részt vett a győzelemben.

Krejčí 19 percet játszott, mindkét félidőben két pontot szerzett. Azonban Jalen Johnson volt az Atlanta hajtóereje, amely 22 ponttal vezetett. Sérüléséből visszatérve 28 pontot, 14 lepattanót és 11 gólpasszt jegyzett, és pályafutása első tripla dupláját jegyezte.

Győzelmével az Atlanta megszerezte a részvételt a rájátszás elődöntőjében. „Mindig jó kieső küzdelmet játszani. Hogy kilencedikek vagy tizedikek vagyunk, nem számít. Remélem egyre jobbak leszünk. És ha szóba kerül, továbbjutunk” – mondta Quin Snyder edző.

Atlanta-Detroit mérkőzés vége:

A meccs fősztárja a 25 éves Flynn volt, aki csereként beállva 50 pontot szerzett, és 23 ponttal múlta felül korábbi gólrekordját. „Most nehéz számomra, mert mindig nyerni akarsz a nap végén” – mondta Flynn, aki 25 mezőnygóljából 18-at lőtt.

„De igen, ez szép, és a következő napokban is így lesz” – tette hozzá a pontgárda, akinek csapata legutóbbi 11 meccséből 10-et elveszített, és a keleti tabellán az utolsó helyen áll.

Malachi Flynn vs Atlanta:

A verseny legjobb csapata az alapszakasz után a Boston, amely 135:100-ra győzte le az Oklahoma Cityt, és 60-16-ra módosította rekordját. A Celtics a párharc harmadik része után mindössze tíz ponttal vezetett, de a záró részt 42:17-re uralták.

A Lakers is készül a selejtezőre, de még mindig nem veszítette el a közvetlen rájátszásba jutást. Anthony Davis 35 pontig és 18 lepattanóig jutott a Washington elleni 125-120-as győzelemhez, LeBron James 25 pontot és kilenc gólpasszt adott. A Lakers annak ellenére sikerült, hogy az utolsó negyedet 24:34-re elveszítette.

Pillanatok a Washington – LA Lakers meccsről:

Továbbra is remek formáját folytatja Devin Booker, aki 40 pontot szerzett, amivel a Phoenix 122-101-re nyert a Cleveland ellen. Kevin Durant lett a második 32 ponttal. A Milwaukee 101-111-re kikapott a Memphistől, amikor Jaren Jackson Jr. 35 ponttal tündökölt. Ezzel szemben Brook Lopez 25 pontot és 10 lepattanót jegyzett.

NBA – eredményekAtlanta Hawks – Detroit Pistons 121:113 (hazai Krejci 4 pont, 1 gólpassz)
Boston Celtics – Oklahoma City Thunder 135:100
Brooklyn Nets – Indiana Pacers 115:111 Charlotte Hornets –
Portland Trail Blazers 86:89 Mekekemphis Grizz1